Джордж, Секстън помагат на Джаз да надделее над Хоукс със 124-122 при завръщането на Снайдер в Юта
AP News | 2024-03-16 | 06:17:47

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Кейонте Джордж вкара 25 точки, а Колин Секстън добави 21, за да поведе Юта Джаз до победа над 124-122 Атланта Хоукс в петък вечер.

Джордж и Секстън комбинираха 11 асистенции, за да помогнат на Джаз да прекъсне серия от три загуби. Джон Колинс имаше 18 точки и 11 борби, докато Джони Джузанг вкара пет тройки и завърши с рекордните за кариерата си 19 точки от пейката.

Юта завърши с 56 точки в боя и 24 бързо пробива точки.

Dejounte Murray поведе Хоукс с 33 точки, девет асистенции и седем борби. Де'Андре Хънтър вкара 27 точки, Джейлън Джонсън добави 26, а Клинт Капела имаше 15 борби с 10 точки.

Атланта загуби третия си пореден мач при завръщането на Куин Снайдер в Солт Лейк Сити, въпреки че отбеляза 20 за 39 от 3 точки. Снайдер беше треньор на Юта в продължение на осем сезона от 2014-22.

Атланта изоставаше голяма част от второто полувреме, но намали изоставането до кош, след като Джонсън вкара тройка 8:15 преди края. Секстън и Джузанг контрираха с три безотговорни коша, за да доведат преднината на Юта до 116-106 минута по-късно.

Хоукс се събраха още веднъж. Мъри събори една след друга 3s, за да намали преднината на Юта до 124-122 при оставащи 1:18. Той направи две пропуквания при гол в последната минута, но пропусна и двете.

Вит Крейчи пропусна още една потенциална печеливша тройка в последните секунди след обрат на Джаз.

Колинс имаше четири коша и пет борби през първата четвърт, а Джаз увеличи преднината си до 39 -28 при един срещу друг кошове от Уокър Кеслър и Тален Хортън-Тъкър в първата минута на втората. Атланта изтри пасива и отбеляза шест поредни притежания, за да поведе с 62-59 малко преди полувремето. Капела подхрани серията с две забивки.

Юта бързо си върна преднината след полувремето и водеше голяма част от третата четвърт след 65% стрелба от игра. Джордж и Брис Сенсабау комбинираха 20 точки през третата четвърт, за да постигнат четвърт от 37 точки за Джаз.

Хоукс: Посетете Лос Анджелис Клипърс в неделя.

Джаз: домакин на Минесота в събота.